Dla dzieci

Ava i Tim
dla dzieci 8-13 lat
Czy uwierzysz, gdy ktoś powie ci, że magia może zmienić twoje życie? Albo że twoim najlepszym przyjacielem zostanie nierozgarnięty potwór, który miał zamiar cię zjeść? Nie uwierzysz? Tymek też nie wierzył… Tymoteusz to nastolatek, któremu nic się nie udaje. Pewnego dnia spotyka tajemniczego mężczyznę, który chce mu pomóc i proponuje, aby użył magicznej rośliny o nazwie segulia. Chłopiec przyjmuje dar, nie wiedząc, jak wielkie niebezpieczeństwo czai się w pobliżu i jak długą drogę trzeba będzie przebyć, aby naprawić zło. Tymczasem w zupełnie innym mieście, kraju, a nawet świecie królewna Ava odkrywa, że jej przeznaczeniem jest walka o władzę z… własnym ojcem. Nie chcąc dopuścić do spełnienia przepowiedni, dziewczyna postanawia uciec z domu. Co wspólnego mają ze sobą królewna z odległego Toreline i nastolatek z Polski? Dlaczego droga obojga wiedzie na północ? Czy mimo dzielących ich różnic potrafią sobie zaufać? I czy każde z nich zdoła ocalić to, co dla nich najważniejsze?
Mimo wieku dojrzałego ja również świetnie się bawiłam, wędrując z Avą i Timem na północ. Warto!
Autorce udało się wykreować wspaniałe, piękne światy i podróże, o jakich mi się nie śniło. Ta opowieść na każdej stronie jest przesycona magią i tajemnicą.
kosmopolka
Sosenka

Awantura w bajkach
dla dzieci 5-10 lat
Opis wydawcy:
Ten dzień zaczął się inaczej. Czerwonemu Kapturkowi zapodział się gdzieś kapturek, a Rybak wrócił z połowu bez Złotej Rybki. Jednak nie to było najgorsze – na spokojnej dotąd Wyspie Bajek pojawili się porywacze. Słowem, szykuje się niezła awantura.
Książka dla młodych, ale nie tylko. Najlepsza rekomendacja to słowa: „Poczytamy?”, „Jeszcze!” i śmiech, dużo śmiechu. A sepleniący Pajęczak został pokochany od pierwszego spotkania. Gorąco polecam!
Autorką tego całego bajkowego zamieszania jest Agnieszka Olejnik, którą podejrzewam o wielką wyobraźnię i olbrzymie poczucie humoru 😉
Lucyna
Buba

Sikorka Mela
Opis wydawcy:
Poznajcie Melę, rezolutną sikorkę, która ma główkę pełną pomysłów. Zajrzyjcie do świata pełnego dobra, troski i łagodności.
Mela przygląda się ludziom z ciekawością i sympatią. Gdyby to od niej zależało, każdy byłby szczęśliwy. Gdy pewnego dnia zauważa smutek na buzi pewnej dziewczynki – postanawia działać! Dzielny ptaszek nie spocznie, dopóki nie rozweseli małej Basi. A przy okazji zdobędzie przyjaciół i sprawi, że w życiu pewnego sympatycznego starszego pana także zaświeci słońce.
Ta opowieść to prawdziwa uczta dla duszy, pełna emocji, uśmiechu i inspiracji.
Moja już ośmioletnia uczennica (...) stwierdziła z entuzjazmem, że to najlepsza książka, jaką czytała w życiu
Zaczytany Tymcio
Nie tylko o książkach