Powieści

Zabłądziłam
Opis wydawcy:
NOWY GŁOS W PROZIE POLSKIEJ
To współczesna powieść obyczajowa, przy której wzruszą się córki, matki i babcie. Wciągająca jak filmowa historia, przejmująco napisana, psychologicznie przekonująca opowieść o szesnastoletniej Majce, o jej wchodzeniu w dorosłość, o dojrzewaniu, o pierwszej miłości, o dorastaniu do miłości, także fizycznej; o lękach i niepewności, o radzeniu sobie z demonami przeszłości i niełatwą „dorosłą” teraźniejszością, o odpowiedzialności, popełnianiu błędów i ich mozolnym naprawianiu. O wielkiej pozytywnej sile i energii, jakie drzemią w młodości, o tym, że „nie ma takiego dołka, z którego nie można by się wygrzebać”, że trzeba uwierzyć w siebie i w drugiego człowieka, bo to pomaga poskładać rozpadający się świat.
OD CZASÓW TERAKOWSKIEJ NIE BYŁO TAK MOCNEJ, PRAWDZIWEJ KSIĄŻKI O MŁODZIEŻY, JEJ ŚWIECIE, JEJ LĘKACH I TĘSKNOTACH.
Jedna z najbardziej emocjonalnych i najszybciej przeczytanych książek w moim życiu.
Cudna książka! Bardzo naładowana emocjami. Do tego stopnia, że wychodzą one z bohaterów i wciskają się w czytelnika. Historia o nastolatkach, ale dla każdego, bez względu na wiek.
Ulsien
magdzinska

Dante na tropie
Opis wydawcy:
Tej książki nie można czytać obojętnie. Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny. Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć. Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo… Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną u boku?
Dla niej zarwałam całą noc, śmiało mogę powiedzieć: "Ja jej nie przeczytałam; ja ją pochłonęłam." Zdecydowanie polecam, bardzo wciągająca!
Życie bibliotekarki w prowincjonalnym miasteczku wcale nie musi być nudne! Oj, dzieje się, dzieje! Trup ściele się gęsto. Wokół Anny kręcą się interesujący mężczyźni. Ktoś czyha na jej życie. Fajny kryminał dla pań.
Ania Mucha
Eleńka

Dziewczyna z porcelany
Opis wydawcy:
Kobieta potrzebuje mężczyzny, nie chłopca… Światem Michała rządzą pieniądze i piękne kobiety. Rozchwytywany fotograf, przebojowy student informatyki i model. Jeden telefon sprawia, że Michał musi natychmiast dojrzeć: porzucić swoje dotychczasowe studenckie życie, wyprowadzić się z dużego miasta i przenieść w rodzinne strony, by zaopiekować się młodszym bratem. Zuzanna, nauczycielka języka rosyjskiego i rozwódka, jest sąsiadką Michała i opiekunką jego braciszka. Kompletnie nie pasuje do jego wyobrażenia atrakcyjnej kobiety. Z czasem jednak chłopak zaczyna dostrzegać jej niezwykłe włosy oraz porcelanową cerę. Zuzanna zaczyna go fascynować. Okazuje się jednak, że samo uczucie nie wystarczy, aby zbudować trwałą relację.
Idealna książka na długie zimowe wieczory, pokazującą, że miłość może zapukać do naszych drzwi w najbardziej niespodziewanym momencie i okaże się być tą jedyną.
Agnieszka Olejnik skradła mi tą książką serce. Wspaniała opowieść, pokazująca że nie wszystko złoto co się świeci, ponieważ czasem trzeba spojrzeć głębiej, by odnaleźć prawdziwe piękno drugiego człowieka.
nika00
Ulsien

A potem przyszła wiosna
Opis wydawcy:
Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie pasmem sukcesów i radości, bowiem prześladuje ją wścibski paparazzo. Pewnego dnia Pola znajduje w internecie zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą. W jednej chwili cały jej świat rozsypuje się niczym zamek z piasku. Zdrada ukochanego tylko uwidacznia pustkę, w którą zamieniło się jej życie w blasku fleszy. Agnieszka Olejnik w sposób niezwykle przekonujący ukazuje zarówno najczarniejszy smutek, jak i budzącą się na nowo nadzieję i radość życia. „A potem przyszła wiosna” to przepiękna opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne.
Są takie książki, które zmieniają nas i nasz świat. I ta książka do takich należy. Pozwala dojrzeć to, co w życiu najważniejsze: samo życie. Książka pełna uczuć i emocji. Roztrzaskuje serce, ale i daje nadzieję.
Dobra książka, mocno nastawiona na pochwałę prostego życia. Bez parcia na szkło, wielką kasę i klasę. W którym bliskość z drugim człowiekiem jest taka ważna. Nie tylko z ukochanym, ale i z kimś, kto nas wysłucha (czasem pomilczy) i pomoże na życiowym zakręcie.
Kasia
Kachusek

Nieobecna
Opis wydawcy:

Dwie bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej.

Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła. Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal wcale się nie interesuje. Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie. Do czasu. W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że zginęła jej siostra…

Do czego doprowadzi skradziona tożsamość? Najnowszy kryminał Agnieszki Olejnik to pełna niepokoju historia sióstr, które przekroczyły dozwolone granice.
Książka niezwykle intrygująca, zaskakująca. Wciąga bardzo, wiec uwaga zanim zaczniesz czytać, robisz to na własną odpowiedzialność.
Książka jest rewelacyjna i czyta się na jednym wdechu. Od samego początku do końca jest napięcie, a historię poznajemy małymi kroczkami. To sprawia, że nie chce się odchodzić od lektury nawet na moment.
Maira
biblioteczkaani

Szukam właśnie ciebie
Opis wydawcy:

Kim on jest? Skąd przyjechał? I dlaczego patrzy na mnie tak, jak patrzył dotąd tylko jeden mężczyzna? Kim ona jest? Dlaczego mam wrażenie, że ją znam? I skąd to nieznośne przeświadczenie, że nie mam prawa do jej miłości? Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze znaleźć szczęście? Czy będą umieli ocalić kruchą bliskość, która narodzi się między nimi? „Szukam właśnie Ciebie” to powieść o miłości, która nie spada jak grom z jasnego nieba, lecz rodzi się powoli. To historia uczucia, które przezwycięża nawet śmierć.
Świetna powieść! Już dawno nie czytałam nic, co byłoby tak wciągające jak ta książka. Od pierwszych rozdziałów historia tak pochłania czytelnika, że jak najszybciej chce dowiedzieć się, co będzie dalej i jak ona się skończy. Pewnych rzeczy można się mniej więcej domyślić, jednak zakończenie jest.... mocne.
Najnowsza powieść autorki to istny mix gatunków. Do ciekawej warstwy obyczajowej dodano szczyptę kryminału, powieści psychologicznej, suspensu. Spodziewałam się cukierkowej historii o młodej dziewczynie szukającej prawdziwej miłości, a dostałam mądrą opowieść, poruszającą ważne i często kontrowersyjne tematy.
Wiikusiia
Cantata

Mów szeptem
Opis wydawcy:

Młodzi. Samotni. Rozdarci. Witek to miłośnik Szekspira i geniusz matematyczny, który rozumie liczby lepiej niż ludzi. Chłopak ma też rzadki dar i widzi słowa jako kolory. Pomimo tego, że świat Witka jest bogaty, to samotny, bo nie ma w nim przyjaciół. Kiedy w szkole pojawia się nowa uczennica, Witek od razu zwraca na nią uwagę. Nie zniechęca go to, że Magda jest skryta i małomówna. Dziewczyna go bardzo intryguje i chociaż Witek nie szuka miłości, postanawia, że musi poznać ją bliżej. Oboje są zupełnie różni, a jednak do siebie podobni. Oboje są samotni, bo uważają, że lepiej być samemu niż kochać i cierpieć. Kiedy spotka ich tragedia, zrozumieją, że tylko miłość pozwoli im przetrwać.
„Mów szeptem” to przepiękna historia dwojga młodych osób zagubionych wśród zwykłych, „normalnych” ludzi. Tylko przypadek sprawia, że odnajdują się nawzajem i powoli zaczynają rozumieć, że są do siebie bardzo podobni.
Wyjątkowa. Był w niej powiew świeżości, coś nowego, niespotykanego w innych historiach. Zachwyciła mnie jej prostota, ale i tkana bardzo delikatnie pajęcza sieć, przez którą nasi bohaterowie muszą przebrnąć.
Gosia
Nika

Rozmerdane święta
Opis wydawcy:

Szukasz bożonarodzeniowej powieści o miłości? Jesteś na najlepszym tropie!
Olgierd oddaje się pracy polonisty.
Krystyna ubolewa nad kawalerskim życiem swojego syna.
Świat Sary kompletnie się zawalił.
Stanisława opuściła żona, a Małgorzata odczuwa trudy samotnego macierzyństwa.
Pewne zbiegi okoliczności całkowicie odmienią losy tych pozornie przypadkowych osób i sprawią, że nadchodzący czas nabierze prawdziwie świątecznego blasku. Szczególnie gdy na horyzoncie pojawi się wychudzona, schorowana znajda – kundelek Ziyo, który całkowicie odmieni los… nie tylko swojego właściciela.
„Rozmerdane święta” okazały się najbardziej klimatyczną powieścią, jaką miałam okazję w ostatnim czasie czytać.
Historia chorego kundelka, który zmieni życie paru osób. Poszukiwałam rozrywki i ją dostałam. Książka napisana wartko, z poczuciem humoru, super końcówka.
Kasia
grace

Tyle nowych dróg
Opis wydawcy:

Marii wydaje się, że nic dobrego jej już w życiu nie spotka. Dzień jest podobny do dnia, a żaden z nich nie przynosi ani jednego powodu do radości. Kobieta tkwi w toksycznym małżeństwie, nie lubi swojej pracy, a w dodatku ma do siebie pretensje – popełniła tyle błędów, tyle rzeczy należało zrobić inaczej…
A jednak los bywa przewrotny. Jedno zdarzenie sprawia, że smutne i nudne życie Marysi zmienia się diametralnie. Odważne decyzje, nowi przyjaciele, klimatyczna herbaciarnia, a nawet koty sieroty – to wszystko doda rumieńców jej codzienności, a przy tym splecie jej historię z losami pewnej pogrążonej w depresji młodej kobiety oraz dziesięcioletniej dziewczynki, która bardzo potrzebuje pomocy.
„Tyle nowych dróg” to pisana emocjami książka o zwyczajnych kobietach – takich jak każda z nas.
Dziękuję za tę książkę, wrażliwość i nadzieję na lepsze jutro.
Autorka ma lekkie pióro i posługuje się piękną polszczyzną, co sprawia, że książkę czyta się z wielką przyjemnością. Ale pod tym lekkim piórem i starannym językiem kryją się ważkie tematy przedstawione bez cukierkowych pocieszeń.
Dama_Karo
Kinga

Odrobina magii
Opis wydawcy:

Czerwone dachy powolutku przykrywa śnieg. Księżyc zagląda do okien mieszkańcom. Oto Zosia, która właśnie straciła miłość swego życia i pragnie ją odzyskać. Oto Klara, tkwiąca w nieudanym związku. Tu zaś śpi Kosma, marzący o debiucie literackim. Pani Jadzia krząta się jeszcze w kuchni i zerka na telefon. Może syn wreszcie zadzwoni, może zapowie się na święta. A syn? Syn, który po sześciu latach nadal nie pogodził się ze śmiercią żony, pragnie tylko, aby matka zostawiła go w spokoju.
Wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii. No tak, jest jeszcze kot. Kot też marzy. O czymś, co dałoby się zjeść, o ciepłym kąciku, gdzie mógłby po prostu spać i jeszcze… żeby to białe, mokre paskudztwo przestało wreszcie lecieć z nieba.
Jeśli chcecie się wzruszyć i przeczytać książkę, która nie dość, że wprawi was w świąteczny nastrój, ale będzie też miała przesłanie i morał, to z całego serca polecam "Odrobinę magii". Dla mnie tej magii było tam dużo więcej niż odrobina...
Książka to pełna świątecznej magii, ciepła opowieść o stracie, samotności, przyjaźni i miłości. Polecam każdemu, kto szuka powieści, która otuli świątecznym ciepłem.
Kate1404
Victoria

Wianek z lawendy
Opis wydawcy:

Czy miłości trzeba szukać, czy wystarczy czekać, aż sama nas znajdzie?

Nika opiekuje się chorą matką i uważa, że jej szansa na szczęście przepadła dawno temu. Inka została zdradzona, ale nie zamierza poddać się tak łatwo. Jakub snuje swoje marzenia o związku idealnym. Ścieżki trojga przyjaciół ze szkolnej ławy przetną się pewnego dnia – a ta odnaleziona po latach przyjaźń na swój sposób odmieni życie każdego z nich.

W Prowansji, krainie pachnącej lawendą, Nika znajdzie coś, czego się nie spodziewała. Życie ma dla niej więcej niż jedną niespodziankę.
Piękna pachnąca lawendą i Prowansją historia o prawdziwej przyjaźni odnowionej po latach. O miłości i poszukiwaniu siebie i własnego miejsca, swoich korzeni.
Piękna opowieść o miłości o poszukiwaniu siebie. Aż chce się jechać do Prowansji i poczuć ten zapach.
szalonyczytelnik
Karmia

Zupełnie inny cud
Opis wydawcy:

Opowieść o tym, że wcale nie trzeba czekać na anioły. Przecież każdy ma własne skrzydła.

Otoczony pięknym parkiem pałacyk w Leszczynach jest już gotowy na przyjęcie gości. Jego właściciel, milioner Norbert Hall, spodziewa się, że będą to niezwykłe święta.

Niestety, kiedy wszyscy zasiądą do Wigilii, okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Pod uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce, Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, zaś babcia Rozalia nie lubi samej siebie.

Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc? I jaką rolę do odegrania mają bezdomny w damskim skafandrze, kot dachowiec oraz piesek z jednym okiem?
Świetna książka podejmująca temat trudnych rodzinnych relacji. Nie spodziewałam się, że aż tak mnie zauroczy.
Ta książka pokazuje prawdziwą wartość rodzinnych świat. Pełna realizmu, ale też i świątecznego klimatu, skłania do refleksji.
czytajzdrabs
kaganaa

Nie jest za późno
Opis wydawcy:

Taka miłość nie zdarza się dwa razy.

Po raz pierwszy rozmawialiśmy w Nowy Rok. Właściwie tamtego styczniowego dnia zaczęła się nasza historia, choć oczywiście dla mnie to był ciąg dalszy. Bo widzieliśmy się już wcześniej. Już wtedy wiedziałam.

Teraz tu wracam. Wiem, że nikt na mnie nie czeka, a jednak czuję tremę. Serce wali mi jak oszalałe, jakby pewne, że jesteś blisko. Minęło kilka lat, a ja wciąż nie zdołałam się od Ciebie uwolnić. Może to już czas, Bruno? Czy kiedykolwiek wybaczysz mi to, co Ci zrobiłam?

Ona – dziewczyna z bogatego domu, zawsze w grupie koleżanek, ciesząca się życiem. On – musi walczyć o siebie i bliskich. Po raz pierwszy spotkali się w liceum, kiedy wszystko było jeszcze możliwe. Nigdy wcześniej nie byli szczęśliwsi. I nigdy później…
Podczas czytania miałam złamane serce, ale Pani Agnieszka je posklejała. Zabrała mnie w podróż pełną emocji, wzruszeń i niedomówień.
Bruno skradł całą moją uwagę i mimo że obawiałam się ckliwej młodzieżowej książki, otrzymałam mądrą, wyważoną i bardzo ciekawą pozycję.
Kasia
magdaandbooks

Już nie czekam
Opis wydawcy:

„Nigdy nie czekałem, aż los coś dla mnie zrobi. Przeciwnie. Brałem się z życiem za bary. I tylko o jedną sprawę nie potrafiłem walczyć. O tę największą. O miłość kobiety, która była dla mnie jedyna na świecie”.

Marika prowadzi prywatny gabinet psychologiczny. Próbuje stanąć na nogi po śmierci męża. Choć rozwiązuje problemy swoich pacjentów, nie potrafi pomóc samej sobie. Wspiera ją wieloletni przyjaciel, Eryk, wierny i lojalny, lecz zarazem borykający się z poczuciem winy. Historia Szymona, pacjenta cierpiącego na lęk przed zaśnięciem, pomoże Marice uwierzyć, że zły los to tylko wymówka dla tych, którzy boją się ująć ster we własne ręce.

W nowej powieści Agnieszki Olejnik, niczym w wielobarwnym gobelinie, snują się i plączą nitki ludzkich losów, tworząc historię wzlotów i upadków, miłości i zdrad, uśmiechów i łez – po prostu życia.
To naprawdę wielowątkowa, dobrze zbudowana i poprowadzona historia o poszukiwaniu miłości i swojego miejsca na świecie.
Agnieszka Olejnik daje nam emocje, za to ją cenię.
Aleksandra
Nina

Dużo miłości
Opis wydawcy:
A gdyby do każdej potrawy dodać szczyptę miłości?

Od pewnego pamiętnego poranka nic w życiu Bożydara nie jest takie jak dawniej. Rozstanie z żoną, przeprowadzka, kłopoty z dorastającą córką, a na dokładkę problemy ze zdrowiem… Co jeszcze może pójść nie tak? W dodatku zbliżają się święta Bożego Narodzenia – pierwsze od czasu, gdy życie rodzinne roztrzaskało się w drobny mak. Bożydar postanawia jednak, że stawi czoła temu wyzwaniu. Wszystko będzie jak trzeba: tradycyjne potrawy, kolędy, zapachy i dekoracje. W rogu pokoju stanie choinka, a pod nią pojawią się prezenty…

Czy to się może udać? Czy kawaler z odzysku da sobie radę z przygotowaniem wigilii? A może ten magiczny czas przyniesie mu znacznie więcej darów, niż mógłby sobie wymarzyć?
Ciekawa książka, dobrze poprowadzona fabuła, bez udziwnień, niepotrzebnych rozmyślań, czasami zabawna, wciągająca
Wzruszająca i ciepła powieść, traktująca o zagubieniu, o miłości, poszukiwaniu szczęścia, niosąca nadzieję na nowy początek
Marzena_P
visa77